TARTUMAATERVIS = TERVISE JA  TURVALISUSE = HEAOLU ARENDAMINE TARTUMAAL

Eesti English Русский
Menüü
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Kumm on seks

Tervise Arengu Instituut teatab noortele naistele: “Kumm on seks”.

Värskest uuringust selgub, et vaid 18% noortest naistest kannab kondoomi kaasas ning vähem kui pooled kasutavad kondoomi juhusuhetes. TAI KKampaania eesmärk on panna noori naisi enam mõtlema ja hoolima oma seksuaaltervisest ning motiveerida neid ise kondoome kaasas kandma ning nõudes nende kasutamist vahekorras.

Tervise Arengu Instituudi tervise edendamise osakonna juhataja Tiia Perteli sõnul näitab hiljuti valminud uuring, et Eesti noormehed kasutavad kondoomi juhuvahekorras enam kui naised ning noormehed kannavad kondoome kaks korda enam kaasas. “Kuna kondoom on ainuke vahend, mis kaitseb seksuaalsel teel levivate haiguste eest, on oluline, et ka naised mõtleksid ühe sammu ette ning kannaksid enam kondoome kaasas ja julgeksid kondoomi kasutamise teemat tõstatada,“ lausus Pertel. Ta möönis, et kuigi noorte teadmised kondoomi tõhususest on väga head, siis reaalselt riskiolukordades olles ei käituta sageli nende teadmiste kohaselt. Samuti on levinud mitmeid väärarusaamu ebatõhusate meetodite osas.

Motiveerimaks ja julgustamaks naisi oma turvalisuse eest reaalselt vastutust võtma alustas Tervise Arengu Instituut meediakampaaniat ”Kumm on seks!”, mis kestab 15. augustist kuni 11. septembrini. Selle raames on valminud tele- ja raadioreklaamid ning suuremates linnades on väljas välimeediaplakatid. Tele- ja raadioreklaamidele on andnud oma hääle tuntud Eesti naised Teele Viira, Marilyn Jurmann, Liisi Eesmaa, Ester Kannelmäe, Kene Vernik, Elina Pähklimägi, Sofia Rubina, Tatjana Mihhailova ja teised. Lisaks saab veebilehelt www.hiv.ee lugeda infot kondoomide kasutamise kohta ning avaldada oma arvamust, miks kumm on lahe. Kampaania ajal jagatakse Tallinna, Pärnu ja Narva ööklubides ka kondoome.

Kampaaniat rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmi ”Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2010-2011” raames.

Vaata ka: www.hiv.ee/kummonseks

Tartumaa Tervisetuba • Tartumaa Omavalitsuste Liit • Pepleri 6 • 51003 Tartu • E-R 8-16  • lea.saul@tartumaa.ee

Self guided audio tour app image