TARTUMAATERVIS = TERVISE JA  TURVALISUSE = HEAOLU ARENDAMINE TARTUMAAL

Eesti English Русский
Menüü
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Terviseedendaja 2008

 

Aasta terviseedendaja 2008 Aita Arjukese on väga mitmekülgne õpetaja (loodus-, inimese- ja perekonnaõpetus, bioloogia), aktiivne enesetäiendaja, on olnud kooli loodusainete komisjoni esimees.

Ta on õpetatavad ained suutnud teha õpilastele arusaadavaks ja südamelähedaseks. Tema õpilased on alati edukalt sooritanud kooli- ja riigieksamid. Olümpiaadidel osalenud õpilased on saavutanud maakonnas pidevalt auhinnalisi kohti, ka vabariigis on esinetud edukalt. Klassijuhatajana suudab ta luua üksmeelse tugeva kollektiivi. Tal on pidev side lapsevanematega ning vajadusel nõustab neid. 

Tema eestvedamisel on kool aktiivselt osalenud erinevates projektides: Aita ennast ise et olla terve, Turvaline kool ja koolitee, Liikumine ja tasakaalustatud toitumine – tee tervise juurde, Alkoholile ja narkootikumidele EI, tervisele JAH, Reipalt ja positiivselt jne. Koolis tegutseb aktiivselt kooli tervisnõukogu, mille tööd ta koordineerib.

Koostöös tervisenõukoguga korraldatakse koolis traditsiooniks kujunenud tervisepäevi. Igapäevases koolielus toimuvad pidevalt erinevad tervislikke eluviise propageerivad üritused, loengud jne. Tervisenõukogu eestvedamisel on läbi viidud õpilaste hulgas küsitlusi koolisöökla kohta ja tegeletud tervisliku toitumise propageerimisega koolis. Kool kuulub Eesti TEK võrgustikku aastast 1996.

Ainetunniväliste ülekooliliste ürituste organiseerimisel on õpetaja Arjukese asendamatuks abiks nii ideede kui teostamisega. Koolimaja sisekujundamisel arvestatakse alati tema arvamust.  

 

Tartumaa Tervisetuba • Tartumaa Omavalitsuste Liit • Pepleri 6 • 51003 Tartu • E-R 8-16  • lea.saul@tartumaa.ee

Self guided audio tour app image