TARTUMAATERVIS = TERVISE JA  TURVALISUSE = HEAOLU ARENDAMINE TARTUMAAL

Eesti English Русский
Menüü
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Turvaseksi kampaania"võta kumm kaasa"

Algava turvaseksiteemalise kampaaniaga tuletame täiskasvanutele meelde kondoomi kasutamise tähtsust.
 
Sihtrühm: Kondoomi kasutamine on oluline igas vanuserühmas kuid käesolev kampaania on rõhuga just 35+ inimestele, kes on oma elus uue partneri otsingul.
Eestis lahutatakse peaaegu pooled abielud ning vanuserühmas 35+ on hulk inimesi, kes ei ole kooselus. HIV on enam hakanud levima vanemas vanusegrupis, kus kondoomikasutus on noortega võrreldes märgatavalt madalam.
 
Kampaania eesmärk on normaliseerida kondoomi kasutamist keskealiste ning vanemate naiste ja meeste hulgas.
 
Kampaania sõnum „Võta kumm kaasa“ kutsub kondoomi alati kaasas kandma. Uue püsi- või juhusuhte puhul on kondoom ainus vahend, mis kaitseb seksuaalsel teel levivate infektsioonide, sealhulgas HIV eest. Paarid ei tohiks loobuda kondoomist enne, kui on monogaamses püsisuhtes ning on koos end HIV ja teiste seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes testinud.

Veebilehelt www.hiv.ee leiab nii eesti kui vene keeles kasulikku teavet, kuidas kondoomi kasutamise teemadel partneriga suhelda. Uuringud kinnitavad, et paarid, kes räägivad turvaseksist, kasutavad tõenäolisemalt ka kondoomi. Samuti saab veebilehel kontrollida oma teadmisi, kas tead millal kondoomi kasutada ja kas oskad kondoomi õigesti kasutada.
 
Kampaania kanalid:
Kanalite valiku puhul on arvestatud, et oleks võimalikult täpselt sihitud partneriotsingul olevale sihtrühmale, kasutades muuhulgas ka tutvumisportaale.
  • Online meedia (bännerid ja videoklipid)
  • Printmeedia (ajakirjad ja nädalalehed)          
  • Tasuta kondoomide jagamine ööklubides, baarides
 
Kampaania kestab 4 nädalat  (16.12-9.01)Algava turvaseksiteemalise kampaaniaga tuletame täiskasvanutele meelde kondoomi kasutamise tähtsust.

 
Tartumaa Tervisetuba • Tartumaa Omavalitsuste Liit • Pepleri 6 • 51003 Tartu • E-R 8-16  • lea.saul@tartumaa.ee

Self guided audio tour app image